• Pojemniki na ręczniki

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań do osuszania rąk stosowanych w publicznych toaletach i firmowych kuchniach są pojemniki na ręczniki papierowe. Chociaż tego typu akcesoria mogą wydawać się mało istotne, to w rzeczywistości pełnią wyjątkowo ważną rolę. Pomagają w zachowaniu maksymalnej higieny, zapobiegając przed roznoszeniem drobnoustrojów, a przy tym pozwalają zaoszczędzić na materiałach higienicznych. Obecnie można je znaleźć w licznych wariantach, co ułatwia dopasowanie odpowiedniej propozycji do danego miejsca oraz indywidualnych potrzeb.

Uchwyt na ręczniki papierowe — dlaczego powinny być w każdej publicznej lub firmowej toalecie?

W każdej łazience i kuchni, z której korzysta większa ilość osób, powinno zostać wygospodarowane miejsce na uchwyt do ręczników papierowych. To wyjątkowo przydatne akcesoria niezbędne w sytuacjach wymagających szybkiego osuszenia rąk. Korzystanie z nich jest dużo lepszym rozwiązaniem niż trzymanie środków higienicznych luzem, gdyż zapobiega przed ich przypadkowym zamoczeniem. Co więcej, w pełni dopracowany mechanizm dozowania pozwala zaoszczędzić na kosztach zużycia materiałów. W ten sposób unikniesz brania całych garści ręczników. Dzięki temu osoby korzystające z umywalki wyciągną dokładnie tyle listków, ile potrzebują.

Poza oszczędnością, czego szuka niemal każda firma, pojemniki na ręczniki papierowe gwarantują również schludny wygląd pomieszczenia. Posiadając je, nie trzeba przejmować się dłużej porozrzucanymi papierem. Ponadto dużo łatwiejsze utrzymanie porządku pozwoli uniknąć kosztów związanych z zatrudnieniem profesjonalnej firmy sprzątającej lub pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie porządku. Inną zaletą tego rozwiązania są kwestie wizerunkowe. Czysta i ułożona przestrzeń z pewnością wpłynie opinie klientów korzystających z usług.

Na co zwrócić uwagę, wybierając uchwyt na ręcznik papierowy?

Przy wyborze odpowiedniego pojemnika na ręczniki należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które mają duży wpływ na walory użytkowe produktu. W pierwszej kolejności warto ustalić, w którym miejscu mają zostać zamontowane akcesoria, gdyż od tego w dużej mierze zależy, jaki model sprawdzi się najlepiej. Jedną z najważniejszych kwestii jest materiał wykonania. Do wyboru są propozycje z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego w tym przypadku koniecznie trzeba uwzględnić warunki panujące w danym pomieszczeniu oraz indywidualne potrzeby.

Kolejna ważna kwestia to rodzaj wykorzystywanego papieru. W przypadku ręczników w rolce będzie wykorzystywany zupełnie inny pojemnik niż do tych składanych. Pierwsza z propozycji znakomicie sprawdzi się w kuchni, gdzie zużywane są w dużo większej ilości tych artykułów. Zapewni to łatwiejsze wyciąganie. Z kolei drugi wariant szczególnie polecany jest do łazienek i toalet, gdyż umożliwia odpowiednie dozowanie materiałów higienicznych, a więc tym samym pomaga zaoszczędzić koszty związane z ich eksploatacją.

Suszarka do rąk czy pojemniki na ręczniki?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie co sprawdzi się lepiej — suszarka do rąk czy też pojemniki na ręczniki. Wszystko to w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb. Biorąc pod uwagę ergonomię, najlepszym rozwiązaniem jest zakup urządzenia, gdyż z perspektywy czasu koszty eksploatacji są znacznie mniejsze niż codzienne zużywanie papieru. Niestety niektóre z nich są mało wydajne, co w wielu przypadkach może utrudniać całkowite osuszenie rąk. Jednocześnie wadą jest aspekt higieniczny, gdyż wykorzystywane do suszenia powietrze z pomieszczenia sprzyja przenoszeniu bakterii i nieprzyjemnego zapachu. Poza tym same stanowią siedlisko szkodliwych drobnoustrojów.

Doskonałą alternatywą są pojemniki na ręczniki papierowe, które są dużo bardziej higieniczne, gdyż pozostawiają mniej bakterii i szybciej osuszają dłonie. Z tego względu idealnie nadadzą się w miejscach, gdzie zachowanie sterylnych warunków ma szczególne znaczenie. Niestety korzystanie z nich generuje dość spore koszta, gdyż wymaga ciągłego zaopatrzenia w materiały higieniczne, a także wywozu śmieci.