• Kategorie
 • Szukaj
 • Pojemniki na ręczniki papierowe

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań do osuszania rąk stosowanych w publicznych toaletach i firmowych kuchniach są pojemniki na ręczniki papierowe. Chociaż tego typu akcesoria mogą wydawać się mało istotne, to w rzeczywistości pełnią wyjątkowo ważną rolę. Pomagają w zachowaniu maksymalnej higieny, zapobiegając przed roznoszeniem drobnoustrojów, a przy tym pozwalają zaoszczędzić na materiałach higienicznych. Obecnie można je znaleźć w licznych wariantach, co ułatwia dopasowanie odpowiedniej propozycji do danego miejsca oraz indywidualnych potrzeb. Sprawdź dostępne w naszej hurtowni internetowej pojemniki na ręczniki jednorazowe i wybierz spośród nich te modele, które najbardziej Ci odpowiadają.

Pojemniki na ręczniki papierowe — dlaczego powinny być w każdej publicznej lub firmowej toalecie?

W każdej łazience i kuchni, z której korzysta większa liczba osób, powinno zostać wygospodarowane miejsce na uchwyt do ręczników papierowych. To wyjątkowo przydatne akcesoria niezbędne w sytuacjach wymagających szybkiego osuszenia rąk. Korzystanie z nich jest dużo lepszym rozwiązaniem niż trzymanie środków higienicznych luzem, gdyż zapobiega przed ich przypadkowym zamoczeniem. Co więcej, w pełni dopracowany mechanizm dozowania pozwala zaoszczędzić na kosztach zużycia materiałów. W ten sposób unikniesz brania całych garści ręczników. Dzięki temu osoby korzystające z umywalki wyciągną dokładnie tyle listków, ile potrzebują. Jak widzisz, taki pojemnik na ręcznik papierowy to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Poza oszczędnością, czego szuka niemal każda firma, pojemniki na ręczniki papierowe gwarantują również schludny wygląd pomieszczenia. Posiadając je, nie trzeba przejmować się dłużej porozrzucanymi papierem. Ponadto dużo łatwiejsze utrzymanie porządku pozwoli uniknąć kosztów związanych z zatrudnieniem profesjonalnej firmy sprzątającej lub pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie porządku. Inną zaletą tego rozwiązania są kwestie wizerunkowe. Czysta i ułożona przestrzeń z pewnością wpłynie na opinie klientów korzystających z usług. Chcesz się o tym przekonać? Umieść pojemnik na ręcznik papierowy w łazience w Twojej firmie czy restauracji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pojemnik na ręcznik papierowy?

Przy wyborze odpowiedniego pojemnika na ręczniki jednorazowe należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które mają duży wpływ na walory użytkowe produktu. W pierwszej kolejności warto ustalić, w którym miejscu mają zostać zamontowane akcesoria, gdyż od tego w dużej mierze zależy, jaki model sprawdzi się najlepiej. Jedną z najważniejszych kwestii jest materiał wykonania. Do wyboru są pojemniki na ręczniki jednorazowe z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego w tym przypadku koniecznie trzeba uwzględnić warunki panujące w danym pomieszczeniu oraz indywidualne potrzeby.

Kolejna ważna kwestia to rodzaj wykorzystywanego papieru. W przypadku ręczników w rolce będzie wykorzystywany zupełnie inny pojemnik niż do tych składanych. Pierwsza z propozycji znakomicie sprawdzi się w kuchni, gdzie zużywane są w dużo większej ilości tych artykułów. Zapewni to łatwiejsze wyciąganie. Z kolei drugi wariant szczególnie polecany jest do łazienek i toalet, gdyż umożliwia odpowiednie dozowanie materiałów higienicznych, a więc tym samym pomaga zaoszczędzić koszty związane z ich eksploatacją.

Suszarka do rąk czy pojemniki na ręczniki jednorazowe?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie co sprawdzi się lepiej — suszarka do rąk czy też pojemniki na ręczniki. Wszystko to w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb. Biorąc pod uwagę ergonomię, najlepszym rozwiązaniem jest zakup urządzenia, gdyż z perspektywy czasu koszty eksploatacji są znacznie mniejsze niż codzienne zużywanie papieru. Niestety niektóre z nich są mało wydajne, co w wielu przypadkach może utrudniać całkowite osuszenie rąk. Jednocześnie wadą jest aspekt higieniczny, gdyż wykorzystywane do suszenia powietrze z pomieszczenia sprzyja przenoszeniu bakterii i nieprzyjemnego zapachu. Poza tym same stanowią siedlisko szkodliwych drobnoustrojów.

Doskonałą alternatywą są pojemniki na ręczniki papierowe, które są dużo bardziej higieniczne, gdyż pozostawiają mniej bakterii i szybciej osuszają dłonie. Z tego względu idealnie nadadzą się w miejscach, gdzie zachowanie sterylnych warunków ma szczególne znaczenie. Niestety korzystanie z nich generuje dość spore koszta, gdyż wymaga ciągłego zaopatrzenia w materiały higieniczne, a także wywozu śmieci.

Pojemnik na ręcznik papierowy i jego zastosowanie

Praktyczne pojemniki na ręczniki jednorazowe, w które zaopatrzysz się w sklepie internetowym Grupa ABC, są nieodzownym wyposażeniem toalet publicznych, ale przydają się również w domach i mieszkaniach. Znajdują zastosowanie w:

 • restauracjach i innych lokalach gastronomicznych,
 • urzędach,
 • szpitalach i przychodniach,
 • szkołach, uczelniach i przedszkolach,
 • sklepach,
 • basenach i innych obiektach sportowych,
 • pracowniach,
 • prywatnych łazienkach, kuchniach czy pomieszczeniach gospodarczych.

Pojemniki na ręczniki jednorazowe – najważniejsze zalety produktów, które kupisz w naszym sklepie internetowym

 • Bezpieczeństwo.

W tym dziale naszego asortymentu umieściliśmy pojemniki na ręczniki jednorazowe zamykane na kluczyk, a także modele zabezpieczone trwałym stalowym zamkiem bębenkowym. Dzięki temu dozowniki zamontowane w miejscach użyteczności publicznej nie zostaną otworzone przez nieupoważnione do tego osoby.

 • Estetyczny design.

Pojemnik na ręcznik papierowy, który jest jednocześnie praktyczny i ma ładny design? Takie połączenie cech znajdziesz w oferowanych przez nas w tej kategorii produktach. Prosty, ale nowoczesny wygląd sprawia, że artykuły te pasują niemal do każdej łazienki.

 • Duża pojemność.

Dobry pojemnik na ręcznik papierowy powinien być pojemny. Ten warunek spełniają proponowane przez nas w tej kategorii produkty. To tutaj znajdziesz pojemniki na ręczniki jednorazowe mieszczące nawet 400 listków!

 • Komfortowe użytkowanie.

Korzystanie z naszych pojemników jest naprawdę wygodne. A to za sprawą okienka do kontroli pozostałych w zasobniku ręczników, cichego dozowania czy systemu ekonomicznego zużycia papieru.

Pojemnik na ręcznik papierowy - czystość i higiena w Twojej firmie

Pojemnik na ręcznik papierowy to niewielka inwestycja, która przynosi duże korzyści w kontekście utrzymania czystości i higieny w każdym zakładzie pracy. Wyobraź sobie miejsce, gdzie pracownicy, klienci lub goście mają swobodny dostęp do świeżych, jednorazowych ręczników każdego razu, gdy z nich korzystają. Nie ma bałaganu, nie ma mokrych ręczników. Zamiast tego, są schludne i zorganizowane pojemniki na ręczniki jednorazowe, który można łatwo uzupełnić i utrzymać w czystości. Wybierając taki pojemnik, promujesz higienę, jednocześnie eliminując zbędne odpady i bałagan. To zdecydowanie wpłynie na pozytywne odczucia użytkowników, budując wizerunek firmy dbającej o detale i komfort swoich pracowników oraz gości. Nie zapominaj, że pojemniki na ręczniki jednorazowe to nie tylko wygoda, ale też konkretne działanie na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich osób w budynku.

W naszej ofercie znajdą Państwo również pojemniki na papier toaletowypapier toaletowy: 1-warstwowy2-warstwowy oraz 3-warstwowy