• Kategorie
  • Szukaj
  • Dozowniki do dezynfekcji

Aktualnie jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdej restauracji, lokalu usługowego czy miejsca użyteczności publicznej są dozowniki do płynów dezynfekcyjnych. Pomagają zachować maksymalną higienę i zapobiegają przed rozprzestrzenianiem się bakterii i wirusów. Do niewątpliwych zalet tych akcesoriów zaliczyć można komfort użytkowania, a przy tym precyzyjny mechanizm dozowania. Korzystanie z niego pozwala zaoszczędzić na kosztach eksploatacji materiałów higienicznych. Do wyboru jest kilka wariantów, co sprawia, że z pewnością dobierzesz odpowiedni produkt do indywidualnych potrzeb niezależnie od wymagań.

Dozowniki na płyn do dezynfekcji - czyli dlaczego higiena dłoni ma duże znaczenie

Właściwa higiena dłoni ma ogromne znaczenie, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. W tym okresie bardzo często spada odporność organizmu, przez co staje się jeszcze bardziej narażony na wirusy. Z tego względu warto stosować odpowiednie środki zwalczające drobnoustroje chorobotwórcze. Aby zwiększyć wygodę podczas korzystania z nich przydatne będą dozowniki na płyn do dezynfekcji. Można je wykorzystać w domach, biurach, restauracjach, placówkach medycznych, lokalach handlowo-usługowych i w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak ważne jest regularnie mycie rąk, aby uchronić się przed bakteriami i wirusami. Tymczasem każdy człowiek wielokrotnie w ciągu dnia dotyka licznych przedmiotów w przestrzeni publicznej, a także swojej twarzy i jej okolicy. W ten sposób szkodliwe mikroorganizmy łatwo przenoszą się do błon śluzowych. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby dezynfekować dłonie, a zwłaszcza przed przygotowaniem posiłku lub spożyciem jedzenia. Należy użyć do tego specjalistycznych środków na bazie alkoholu dostępnych na ten moment w niemal każdym sklepie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dozownika na płyn do dezynfekcji?

Przed dobraniem dozownika na płyn do dezynfekcji warto zwrócić uwagę na kilka, dość istotnych parametrów, które będą miały wpływ na komfort użytkowania. Z pewnością duże znaczenie ma miejsce użytkowania tych akcesoriów. W przestrzeni publicznej najważniejsze jest, aby działały sprawnie, co ułatwi korzystanie z nich przez wiele osób. W niewielkich biurach i firmach czy nawet w domach w zupełności wystarczy propozycja o pojemności 300 ml. Taka ilość płynu nawet przy kilku użytkownikach powinna starczyć na dłuższy czas bez uzupełniania pudełka z preparatem.

Kolejną ważną kwestią jest sposób montażu dozownika. Obecnie największą popularnością zdecydowanie cieszą się modele naścienne, gdyż są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu. Z łatwością można je przytwierdzić w dowolnie wybranym miejscu, zapewniając tym samym bezproblemowy dostęp do środków dezynfekujących. Zwykle wyposażone są w pompkę dozującą, która umożliwia precyzyjne odmierzanie produktu. Poza tym należy też uwzględnić materiał wykonania, aby zapewniał trwałość i skutecznie pomagał utrzymać podajnik w czystości.

Jakie są zalety stosowania ręcznych dozowników do płynów dezynfekcyjnych?

Dozowniki do płynów dezynfekcyjnych występują w różnych wariantach dostosowanych do różnych oczekiwań klientów. Zwykle są uniwersalne i można je wykorzystać zarówno do ciekłych, jak i żelowych preparatów odkażających. Najchętniej wybierane są modele obsługiwane manualnie, gdyż są tanie, łatwe w obsłudze i nie wymagają wymiany baterii. Wystarczy jedynie nacisnąć dłonią lub łokciem ruchomy element, aby nabrać odrobinę środka. Występują w formie pojemników instalowanych pionowo na ścianie przy pomocy wkrętów.

W bogatym asortymencie sklepu internetowego ABC znajdują się uniwersalne dozowniki na płyn do dezynfekcji, które szczególnie polecane są w domach, niewielkich lokalach oraz w miejscach o małym natężeniu ruchu. Akcesoria wykonane z dobrych gatunkowo materiałów wykonanych z bezpiecznych i higienicznych materiałów. Dzięki temu wyglądać będą estetycznie nawet po długim czasie użytkowania. Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich produktów, aby dopasować odpowiednią propozycję do indywidualnych potrzeb!