• Kategorie
  • Szukaj
  • Opakowania ekologiczne jednorazowe

Troska o środowisko naturalne jest dzisiaj widoczna znacznie bardziej niż jeszcze przed kilkoma laty. Firmy coraz chętniej promują ekologiczne podejście w swojej działalności oraz zachęcają klientów do podążania tą samą – bez wątpienia słuszną – drogą. Eko opakowania biodegradowalne stanowią wyraz społecznej odpowiedzialności. Są jednocześnie praktyczne, funkcjonalne oraz rewelacyjnie sprawdzają się w roli, jaką mają do odegrania. Ilość dostępnych w naszej ofercie ekologicznych opakowań pozwala na idealne dopasowanie modelu pod względem kształtu, wielkości i pojemności do rodzaju dania, miejsca oraz sposobu jego serwowania. W połączeniu z torbami papierowymi tworzą znakomity duet. Sprawdź proponowane przez nas eko opakowania i wybierz spośród nich najlepsze do swojego gospodarstwa domowego, restauracji, sklepu czy hotelu.

Dlaczego warto wybierać eko opakowania?

Proponowane przez nas opakowania bio są wykorzystywane w miejscach ceniących sobie przede wszystkim profesjonalizm, ekologiczne podejście do życia i prowadzenia swojej firmy; hołdują też takim ideologiom, jak zero waste. Nasze patyczki bambusowe, talerzyki papierowe, opakowania na frytki czy pudełka na pizzę spełniają każde powyższe kryterium.

Wszystkie naczynia tego typu produkowane są z surowców w 100% bezpiecznych dla środowiska, ekologicznych, biodegradowalnych oraz nadających się w całości do recyklingu. W zależności od rodzaju opakowania ekologicznego, wytwarza się je z pulpy celulozowej, kształtując odpowiednią formę – na przykład specjalnych pojemników na zupy czy opakowań na tortille. W innych przypadkach wykorzystuje się niebieloną, odpowiednio powlekaną celulozę, która zapewnia komfortowe użytkowanie mimo zastosowania przyjaznych środowisku materiałów. To ich następny plus – niezależnie od surowca, ich pragmatyzm zawsze będzie nie do zakwestionowania. Są wygodne i funkcjonalne, a po ich użyciu można je z czystym sumieniem wyrzucić, nie obawiając się o szkody dla środowiska. Wykorzystane opakowania ekologiczne przydadzą się po raz kolejny, kiedy tylko przejdą przez proces recyklingu. Absolutnym majstersztykiem, jaki proponujemy w naszym katalogu eko opakowań, są te wykonane z trzciny cukrowej – stanowią one najlepszy dowód na to, że bliżej w zgodzie ze środowiskiem naturalnym być się już nie da.

Wykorzystywanie w swojej działalności gastronomicznej jednorazowych, a jednocześnie bezpiecznych oraz biodegradowalnych opakowań jest opłacalne – cena choćby kubeczków papierowych tego typu często jest znacznie niższa niż klasycznych plastików. Najbardziej jednak zyskuje sama marka – staje się bardziej wiarygodna, jeśli chodzi o wszelkie proekologiczne akcje specjalne oraz kampanie. To najlepszy krok do pozyskania świadomych klientów, czujących spoczywającą na ich barkach odpowiedzialność za ratowanie środowiska naturalnego poprzez ochronę najbliższego otoczenia podczas codziennych zakupów czy spożywania posiłków.

Jakie ekologiczne opakowania jednorazowe można znaleźć w naszej ofercie?

Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta pudełek ekologicznych była kompleksowa, dlatego regularnie uzupełniamy katalog o nowe produkty, spełniające oczekiwania różnych sektorów gastronomii. Nasi klienci mogą znaleźć w proponowanej ofercie produkty do wydawania posiłków na wynos lub serwowania ich wprost z food tracków czy w warunkach plenerowych. Obok miseczek jednorazowych proponujemy: miski sałatkowe, klasyczne talerze oraz kubeczki, specjalne miski do podawania lodów czy przekąsek, opakowania na frytki, drewniane i designerskie łódeczki, wytrzymałe i estetyczne sztućce. W naszym asortymencie ekologicznych opakowań jednorazowych nie brakuje również papierowych owijek, holderów do kubków na gorące napoje, niezbędnych na stołach drewnianych wykałaczek, słomek papierowych czy mieszadełek. W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem wśród lokali serwujących fast foody cieszą się drewniane rożki, idealne do podawania wrapów. Uzupełnieniem oferty są papierowe torby z uszami, mogące pomieścić nawet do kilku posiłków. Nasze opakowania ekologiczne nadają się do podawania dań na wynos i na miejscu, niezależnie od ich rodzaju czy temperatury. Można przechowywać w nich zupy, lody, gorące i zimne napoje – ich trwałość jest jak dotąd niezawodna – w każdej sytuacji. Opakowania ekologiczne dostępne są w kilku rodzajach, jeśli chodzi o pojemność lub gramaturę, dzięki czemu zawsze można je optymalnie dopasować do wielkości serwowanych potraw i dodatków.

Jak w pełni wykorzystać potencjał biodegradowalnych opakowań?

Proponowane przez nas rozwiązania są stworzone do każdego rodzaju gastronomii – zarówno małej, jak i dużej. Dzisiejsze realia nakazują być przygotowanym na każdą ewentualność, w tym umożliwić gościom zabranie posiłku ze sobą. Eko opakowania gwarantują firmie rozwój, poszerzanie swoich horyzontów i przyciąganie uwagi nowych klientów, szczególnie tych zaangażowanych w prośrodowiskowe trendy. Nasze produkty są niezastąpione także w małej gastronomii, gdzie w sezonowych budkach czy w kultowych już dzisiaj food trackach ich wartość jest nieoceniona. To właśnie tam zapotrzebowanie na bezpieczne dla środowiska opakowania na wynos jest największe. Warto chwalić się takimi inicjatywami i przechodzeniem na „zieloną” stronę. Klient ma dzięki temu pewność, że trafił pod odpowiedni adres i tym chętniej zamówi coś od tak funkcjonującej restauracji, kawiarni czy punktu gastronomicznego. Sprawdź ofertę naszych produktów, dodaj pudełka ekologiczne dostępne w sklepie internetowym ABC do swojego koszyka i sam się o tym przekonaj!

Ekologiczne opakowania jednorazowe i wielorazowe dostępne w naszym sklepie internetowym – najważniejsze zalety

  • Różnorodność.

W tym dziale naszego asortymentu proponujemy Ci ekologiczne opakowania jednorazowe różnego typu. Miski sałatkowe, pojemniki na lody i inne desery, opakowania na frytki – to tylko niektóre z nich. Znajdziesz tutaj także sztućce: widelce, noże, łyżki oraz wykałaczki, patyczki do przekąsek i słomki do napojów. Jeśli chcesz zrobić kompleksowe zakupy akcesoriów do swojego food trucka czy wyposażyć się wjednorazowe opakowania ekologiczne potrzebne na organizowaną przez Ciebie plenerową imprezę, jesteś w dobrym miejscu!

  • Uniwersalność.

Ekologiczne opakowania jednorazowe, które kupisz w naszej hurtowni online, znajdują zastosowanie nie tylko w restauracjach i lokalach gastronomicznych, ale również sklepach, jadłodajniach czy stołówkach. Papierowe naczynia przydadzą Ci się także podczas organizowanego przez Ciebie garden party czy wyjazdu pod namiot.

  • Wytrzymałość.

Wykonane z grubego papieru słomki, trwałe uchwyty przy torbach do pakowania żywności, mocne bambusowe patyczki do podawania przekąsek – to tylko niektóre zastosowane przez nas rozwiązania, które sprawiają, że nasze opakowania ekologiczne nie są podatne na uszkodzenia.

  • Rozwiązanie przyjazne środowisku.

Zarówno ekologiczne opakowania jednorazowe, jak i torby wielokrotnego użytku, które zamówisz w naszej hurtowni online, zostały wykonane z odnawialnych surowców oraz są biodegradowalne.

  • Bezpieczeństwo.

Opakowania ekologiczne, które zamówisz w sklepie internetowym Grupa ABC, zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością, a najlepszym dowodem na bezpieczeństwo ich stosowania są uzyskane atesty.

  • Estetyczne wykonanie.

Czy ekologiczne opakowania jednorazowe mogą ładnie wyglądać? Oczywiście! Przejrzyj dostępne w tym dziale produkty, a sam się o tym przekonasz. Sprawdź oryginalnie wykończone patyczki bambusowe, którymi udekorujesz kanapki, koreczki czy desery, kolorowe słomki idealne do ozdobienia drinków i koktajli oraz miski i talerze z kraftowego papieru w stylu eko.

Ekologiczne opakowania jednorazowe - wielofunkcyjność w jednym produkcie

Ekologiczne opakowania jednorazowe są symbolem nowoczesnego podejścia do biznesu, które stawia na pierwszym miejscu odpowiedzialność za naszą planetę. Ich zaletą jest nie tylko zminimalizowany wpływ na środowisko, ale również wielofunkcyjność. Nieważne, czy prowadzisz restaurację, food trucka, kawiarnię, sklep czy hotel - ekologiczne opakowania jednorazowe znajdą zastosowanie w każdym z tych miejsc. Mogą służyć jako naczynia na wynos dla smacznych dań, a równocześnie stanowić element dekoracyjny, podkreślający charakter Twojego biznesu. Eleganckie i stylowe, te opakowania potrafią przyciągać wzrok, zwiększając atrakcyjność serwowanych posiłków.

Wybierz opakowania ekologiczne - wspomagaj swoją firmę i ochronę środowiska

Wspieranie ochrony środowiska to dziś nie tylko kwestia moralna, ale również biznesowa. Wybór ekologicznych opakowań jednorazowych to nie tylko wkład w ochronę naszej planety, ale też inwestycja w wizerunek Twojej firmy. Firmy, które stawiają na ekologiczne rozwiązania, budują pozytywny wizerunek w oczach coraz bardziej świadomych konsumenckich decyzji klientów. Taki krok przekłada się na większą lojalność klientów i ich chęć wspierania firm, które dbają o środowisko. Co więcej, korzystając z takich opakowań, nie musisz martwić się o jakość ani funkcjonalność produktów. Mimo że są ekologiczne, są równie wytrzymałe i praktyczne jak tradycyjne pojemniki jednorazowe. Zadbaj o swoją firmę i planetę jednocześnie - wybierz opakowania ekologiczne.