Sztućce drewniane – rozwiązanie na miarę ekologicznych czasów .

Drewno to oprócz trzciny cukrowej to kolejny surowiec odnawialny, ma wiele cech przemawiających też za jego wykorzystaniem jako materiału na jednorazowe sztućce i nie tylko. Sztućce i produkty drewniane mają już wielu zwolenników i szerokie zastosowanie w gastronomii.

Niewątpliwą zaletą drewna jest to, że nie zawiera żadnych szkodliwych związków chemicznych oraz jest całkowicie naturalne w przeciwieństwie do widelców, łyżek i noży z plastiku. W produkcji sztućce drewniane są suszone w temperaturze 70 °C, a następnie przechowywane w odpowiednich warunkach obniżonej wilgotności. Takie zabiegi sprawiają, że drewno zachowuje swoje właściwości i nie rozwijają się w nim mikroorganizmy. Jest po prostu bezpieczne !

Mimo. że drewno dzięki swojej trwałości jako naturalny materiał jest  też miększe i milsze w dotyku niż plastik. Dodatkowo sztućce drewniane w tym : łyżki drewniane, widelce i jednorazowe noże z drewna są poddawane procesowi frezowania.  Taki zabieg w procesie produkcyjnym sprawia to, że ich krawędzie są gładkie i nie ranią warg, zapewniając komfort użytkowania.

Zaletą oczywistą jest fakt, że sztućce drewniane są także obojętne pod kątem chemicznym,  nie reagują na ciepło, ani nie wydzielają żadnych związków. Drewno jest też neutralne dla potraw. Sztućce drewniane nie zawierają w sobie szkodliwych związków chemicznych a dodatkową ich zaletą jest to, że są one w 100% kompostowalne i całkowicie biodegradowalne. Używając jednorazowych sztućców drewnianych, zapewniasz mądre wykorzystanie odnawialnych zasobów naturalnych oraz dbasz o środowisko naturalne.

Sztućce i produkty drewniane mają też korzyści estetyczne, gdyż ich ich wygląd może nadać wyjątkowego charakteru każdemu przyjęciu, piknikowi czy cateringowi, ponieważ są doskonałym połączeniem estetyki i elegancji.

Zapamiętaj, że sztućce drewniane:

  • są bezpieczne dla zdrowia, nie powodując uczuleń czy podrażnień
  • nie zawierają szkodliwych związków chemicznych i jest całkowicie naturalne
  • nie mają żadnego wpływu ani na smak, ani zapach potraw
  • są lekkie i wytrzymałe
  • są biodegradowalne i kompostowalne w 100%
  • są 100% eko
  • mogą być usuwane razem z odpadami spożywczymi
  • idealnie sprawdzają się podczas transportu jedzenia oraz krótkiego jego przechowywania
  • nie mają żadnego wpływu ani na smak, ani zapach potraw