Tłuste plamy należą do tych, które trudno usunąć ze względu na konieczność zastosowania specjalistycznych środków, których bezpieczeństwa nie zawsze jesteśmy pewni. Obawy przed zniszczeniem posadzki są częstą przyczyną rezygnacji z chemicznych preparatów. Ponadto, tłuste zabrudzenia przyczyniają się do zmniejszenia bezpieczeństwa poruszania się po pomieszczeniach,  sprawiają że powierzchnia staje się śliska.

Jak usunąć tłuste plamy?

W dbaniu o czystość musimy trzymać się kilku zasad, które znacznie nam to ułatwią. Jedną z nich jest oczywiście natychmiastowe usunięcie plamy. To pierwsza i podstawowa zasada pielęgnacji podłogi i utrzymania jej w należytej czystości. W ten sposób nie pozwalamy plamom z tłuszczu zaschnąć, co mogłoby utrudnić jej usunięcie. Im szybciej usuniemy świeże zabrudzenie, tym łatwiej nam to pójdzie.

W trakcie pracy np. w kuchni czy warsztacie trudno zachować porządek i natychmiast usuwać wszelkie zabrudzenia z powierzchni podłóg. Zaschnięte plamy po oleju czy też substancjach ropopochodnych wymagają szczególnej pielęgnacji. Niestety w większości przypadków mamy do czynienia z zaschniętymi już plamami. Niezwykle uporczywym zabrudzeniem są stare, tłuste plamy na kostce brukowej. Długo utrzymujące się zabrudzenia nierzadko wnikają w materiał, z jakiego wykonana jest podłoga, co skutkuje trwałymi plamami. Podłoga czy kostka brukowa na podjeździe traci swój estetyczny wygląd i po znacznie krótszym czasie wymaga wymiany.

Tłuste plamy to problem w wielu branżach

Tłuste plamy pojawiają się w wielu rodzajach pomieszczeń. Szczególnie narażone pomieszczenia to kuchnie w lokalach gastronomicznych, hale przemysłowe i produkcyjne, zakłady remontowe i warsztaty samochodowe. To w nich na co dzień stosowane są oleje, a także produkty ropopochodne. Czym usunąć tłuste plamy? Do usuwania świeżych i zaschniętych tłustych zabrudzeń stosuje się specjalistyczne środki. Powinny one nie tylko wykazywać się skutecznością i wydajnością, ale również bezpieczeństwem dla powierzchni czyszczących i osób przebywających w pomieszczeniu.

Czym zmyć tłuste plamy z kostki brukowej? Usuwamy tłuste zabrudzenia preparatem 4Dirt.

Tłuste plamy na kostce brukowej to problem, który wymaga zastosowania profesjonalnego preparatu. Do usuwania tłustych zabrudzeń przeznaczony jest biodegradowalny preparat Clinex 4Dirt. Przystosowany jest do stosowania na różnego rodzaju powierzchnie, tj. betonowe posadzki, PCV, ceramika oraz kamień naturalny i sztuczny. To niezastąpiony produkt w każdej firmie, gdzie mogą występować trudne do usunięcia, tłuste plamy.

Clinex 4Dirt to niezwykle silny preparat do usuwania tłustych zabrudzeń przemysłowych, jak i kuchennych. Jest przyjazny dla środowiska naturalnego, a ponadto uzyskując Atest Państwowego Zakładu Higieny, został dopuszczony do użytkowania w pomieszczeniach, w których przygotowywana jest i przechowywana żywność, a zatem idealne rozwiązanie dla lokali gastronomicznych. Jego składniki aktywne rozpuszczają nawet silne, kilku warstwowe zabrudzenia, co przekłada się na efektywność. Dzięki skoncentrowanej formule jest on także ekonomicznym rozwiązaniem w każdej firmie.

Jak usunąć tłuste plamy i zabrudzenia z kostki brukowej z wykorzystaniem Clinex MaxDirt?

Zanim przystąpimy do usuwania tłustych zabrudzeń, należy dokładnie zamieść lub odkurzyć powierzchnię, oczyścić ją z większych zanieczyszczeń, jak kurz czy pył. Następnie przygotowujemy roztwór, mieszając 50 – 500 ml środka MaxDirt z 10l wody, jego ilość zależy od stopnia zabrudzenia. Tak przygotowany roztwór aplikujemy metodą ręczną lub maszynową. W pierwszym przypadku wlewamy go do wiaderka i z wykorzystaniem bawełnianego mopa czyścimy powierzchni. Ta metoda sprawdzi się w gastronomii i przy czyszczeniu stosunkowo świeżych, tłustych zabrudzeń. Jeżeli dysponujemy urządzeniem czyszczącym i padem twardym lub lekko twardym, możemy umyć zabrudzoną powierzchnię techniką maszynową.

Jeśli zaś chodzi o tłuste plamy na kostce brukowej, tutaj mop się nie sprawdzi. A zatem jak usunąć tłuste plamy z kostki? Po pierwsze rozwór preparatu powinien mieć stężenie adekwatne do rodzaju zabrudzenia. Tutaj sugerujemy się oczywiście instrukcją na opakowaniu produktu przygotowaną przez producenta. Zdecydowanie łatwiej jest usuwać świeże zabrudzenia, szczególnie te z kostki brukowej. Jednak MaxDirt poradzi sobie również z zaschniętymi plamami. Wystarczy nanieść preparat myjący na plamy i w przypadku silnych zabrudzeń wyszorować kostkę. Można do tego zastosować szczotkę ze średnio twardym włosiem lub myjkę ciśnieniową ze specjalną szczotką rotacyjną do czyszczenia kostki brukowej. 

Preparat MaxDirt rozpuszcza stare zanieczyszczenia olejowe i tłuszczowe pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Poradzi sobie również z zabrudzeniami ropopochodnymi oraz wielowarstwowym brudem. Jego dużą zaletą jest wysoka skuteczność już przy niewielkich stężeniach, a także uniwersalność i szeroki zakres zastosowania na różnych obszarach. Jest bezpieczny dla powierzchni aluminiowych, przyjazny środowisku naturalnemu i nie wykazuje niekorzystnego wpływu na organizm człowieka.

Źródło: www.clinex.com.pl