FH ABC partnerem organizacyjnym Wigilii dla Potrzebujących

 
  W długich kolejkach ustawili się w niedzielę na krakowskim Rynku uczestnicy XII Wigilii dla bezdomnych i potrzebujących. W próbowaniu świątecznych potraw nie przeszkodził im silny mróz i drobny, zacinający śnieg.
W  obu wigiliach uczestniczyło łącznie prawie 70 tys. osób. W obu miastach wydano w sumie 9 tys. litrów zupy, 210 tys. pierogów oraz 12 ton kapusty z grzybami.
 
  W trakcie krakowskiej wigilii życzenia mieszkańcom złożyli w południe prezydent miasta
Jacek Majchrowski i metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Prezydent życzył mieszkańcom wesołych świąt i zapowiedział, że przyszły rok będzie lepszy dla miasta. "Będzie to rok, w którym mieszkańcy otrzymają cały szereg nowych długo oczekiwanych inwestycji" - zapewnił.

Kard. Dziwisz powiedział :"Kościół Jana Pawła II jest z ubogimi, chcemy być z tymi, którzy potrzebują dachu nad głową, odzienia, pokarmu". Wyraził uznanie dla tych, którzy 12 lat temu zainicjowali wigilie dla potrzebujących w Krakowie, a w tym roku zorganizowali także wigilię w Warszawie. Dodał, że ma nadzieję, iż ta inicjatywa obejmie całą Polskę. "To nie znaczy, żeby się załatwiło sprawy, ale zasygnalizowało, że są problemy i trzeba je rozwiązywać na różnych płaszczyznach" - wyjaśnił.

Jak poinformował organizator XII wigilii dla bezdomnych i potrzebujących Jan Kościuszko, przygotowania do krakowskiej wigilii rozpoczęły się już we wrześniu w restauracjach sieci "Polskie Jadło". Przygotowano ok. 6-7 tys. litrów zupy, ok. 7 ton kapusty. Kilka ton konserw dla bezdomnych przekazała firma Rolnik, jednorazowe talerze zapewniła firma ABC.
 
W obu wigiliach uczestniczyło łącznie prawie 70 tys. osób. W obu miastach wydano w sumie 9 tys. litrów zupy, 210 tys. pierogów oraz 12 ton kapusty z grzybami.